Autor Subiect: Prezentare si constructie kit 1:8 - Mercedes 300 SL "Gulwing" - Eaglemoss / IXO  (Citit de 6331 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Piniuli

• Hero Member
  • Mesaje postate: 544
Re: Prezentare si constructie kit 1:8 - Mercedes 300 SL "Gulwing" - Eaglemoss / IXO
« Răspuns #80 : Ianuarie 06, 2017, 04:59:31 p.m. »
La numerele 77 si 78 vin cele 4 ornamente de deasupra rotilor, elemente foarte specifice acestui model si celor inrudite cu el. Piesele sunt metalice si se prind cu suruburi.

Offline Piniuli

• Hero Member
Re: Prezentare si constructie kit 1:8 - Mercedes 300 SL "Gulwing" - Eaglemoss / IXO
« Răspuns #81 : Ianuarie 15, 2017, 03:32:20 p.m. »
Numerele 79-81 aduc interiorul portbagajului. Acesta este captusit cu un material satinat, autocolant.

Offline Piniuli

• Hero Member
« Răspuns #82 : Ianuarie 29, 2017, 05:14:49 p.m. »
Roata de rezerva si cateva accesorii pt portbagaj vin la numerele 82 - 84

Offline Piniuli

• Hero Member
« Răspuns #83 : Februarie 26, 2017, 02:59:49 p.m. »
La numerele 85 - 88 vin contra-aripile pt rotile din fata. Mai vin 2-3 fire si conducte care mai lipseau din compartimentul motor.

Offline Piniuli

• Hero Member
La numerele 89 si 90 primim contra-aripile si pt rotile din spate. Dupa montarea lor, putem monta definitiv sasiul de caroserie si lega mare parte din circuitele electrice.

Offline Piniuli

• Hero Member
La numarul 91 vine rezervorul, care are si rolul de a inmagazina bateriile. Dupa montarea lui, putem face proba la partea electrica, care la macheta montata a functionat din prima. Mai multe poze cu toate luminile, cand macheta va fi gata. :)

Offline Piniuli

• Hero Member
La numerele 92 si 93 primim "fustele" laterale si ornamentele cromate de deasupra lor. Fustele/pragurile sunt din metal.

Offline Piniuli

• Hero Member
La numerele 94 - 99  primim esapamentul si scuturile de protectie pt sasiu. Le-am prezentat impreuna pt ca vin si se monteaza alternativ. Piesele sunt toate din plastic.

Offline Piniuli

• Hero Member
La numarul 100, ultimul, vine capacul bateriilor si o piesa care vin pusa in compartimentul motor. Pare un filtru de aer.

Offline Piniuli

• Hero Member
Dupa finalizare, am scos macheta la o sedinta foto pe faleza Macao-ului. Am si asteptat pana noaptea ca sa se vada farurile :) . Cu asta am incheiat prezentarea acestului model!